Johannes Passion: “Een totaal andere Bach – of juist niet?”

Johannes Passion: “Een totaal andere Bach – of juist niet?”

Voordat het passieseizoen in volle hevigheid losbarst, zal op 9 maart aanstaande Personare de Johannes Passion van J.S. Bach uitvoeren in een editie van Klaas Hoek voor 3 solisten, koor, strijkkwartet en harmonium. Personare bracht deze uitvoering in 2023 ook al voor het voetlicht en zowel deelnemers als toehoorders waren zeer verrast door de klankrijkdom van deze inspirerende Johannes Passion.

Klaas Hoek is in 2016 bij zijn promotieonderzoek aan de KU Leuven op zoek gegaan naar een alternatief voor de muziekwetenschappelijk verantwoorde “historische uitvoeringspraktijk” van Bachs Johannes Passion. Klaas: “De huidige musiceerpraktijk wordt door mij in sterke mate ervaren als een snelwegcultuur waarbij klank onvoldoende ruimte krijgt om te ontplooien”.

De eenheid van de Johannes Passion wordt gevormd door de recitatieven, koralen en koorcomposities maar de aria’s, de momenten van reflectie, zijn vervangen door instrumentale muziek van Willem Boogman. Speciaal voor deze editie componeerde hij in 2016 de drie “Intermezzi, modulationes super Passionem secundum Joannem”. Ook deze zullen op 9 maart in Breda te horen zijn.

U kunt zich samen met Personare onder leiding van Ad van Unen laten onderdompelen in deze bijzondere editie van de Johannes Passion. Het wordt een totaal andere Bach, of juist niet?

Solisten zijn Joost van Velzen (tenor, evangelist), Elise te Kaat (alt, Christus) en Noël Casteleyn (bariton, Pilatus/Petrus).

Begeleiding door een strijkkwartet o.l.v. Janneke van Prooijen en Sietse van Wijgerden op Harmonium.

Het concert vindt plaats op zondagmiddag om 16.00 uur in Zandberg58 aan de Zandberglaan 58 te Breda.

www.personare.org/kaartverkoop

feedback