Drie kleine Paas-Lente Concerten met gedichten, kunst en theaterdans
- https://lidiafrancis.nl
- Mariakapel Bredestraat 174 6534 ZZ Nijmegen
- Nijmegen
- Datum:
- maandag 6 april 2026
- concert
- Bijdrage van:
- lidiafrancis__2718
Lenteconcert: “Blijheid & Vrijheid ” maandag 6 april 2026 vanaf 14:00
Drie kleine Paas-Lenteconcerten met gedichten, kunst aan de muur en theaterdans
in de Mariakapel in Nijmegen/Hees, pauzes met drankjes en Paasbrood
Op maandag 2e Paasdag 6 april wordt er voor de 50ste keer een Seizoenen-Concert georganiseerd door hoboïste Lidia van der Vegt. Dit lenteconcert wordt deze keer gehouden in de vernieuwde Mariakapel aan de in Nijmegen Hees. Lidia koppelt poëzie aan klassieke muziekstukken, waardoor beide kunstvormen elkaar aanvullen en zo op hun plaats vallen, voor zowel ervaren als onervaren luisteraars van klassieke muziek. Het extra feestelijke concert bestaat uit drie verschillende miniconcerten van een half uur, die ook afzonderlijk te beluisteren zijn.
Te bewonderen zijn mozaïekbeelden van Sophie de Haan, een aantal vilten afbeeldingen van dieren van Dianne de Bruin en één van Ricky Gerrits.
Er is een gastoptreden door danstheater ‘Aard’.
Het Lente Concert wordt uitgevoerd door de musici Maria João Carmo: zang, Kees Paasen: viool, Hans-Erik Dijkstra: piano, Anton Willems: klarinet, Jeroen Duindam: fagot en Lidia van der Vegt: hobo.
Speciaal voor kinderen worden in het tweede concertje een aantal delen gespeeld uit Carnaval
des Animaux van Saint Saëns. De dieren uit dit stuk worden verbeeld door danstheater ‘Aard’, met dansers tussen de 7 en 54 jaar, die op de muziek improviseren.
Maria João zingt een aantal liederen uit de bekende reeks Arie Antiche van Barokcomponisten. Er klinkt een Irish tune voor viool en piano. In première gaat een lied op tekst van de Spaanse dichteres Rosalia de Castro, van de Nijmeegse componist Rolf Straver. Van Schubert klinkt Entr’Acte uit Rosamunde, en van de Pools-Franse componist Alexandre Tansman een trio voor blazers.
De gedichten worden voorgedragen door Irma Bogers en Henk Barendregt. Kunstenares Sophie de Haan is gespecialiseerd in het maken van
kleurrijke mozaïekkunstwerken. De thema's die zij hiermee verbeeld zijn filosofisch. Dianne de Bruin maakt van schapenwol, water, en zeep vilten doeken, waarin dieren een hoofdrol spelen.
De miniconcerten beginnen met een introductie om 14 uur, aansluitend het eerste concert 14.15 uur, tweede concert 15.15 uur en derde 16.15 uur.
Binnenkomst vanaf 13.30 uur. Entree, inclusief paasbrood, voor 1 concert € 10, voor 2 concerten € 15, voor 3 concerten € 20. Kinderen t/m 12 jaar en bewoners van Sancta Maria
voor 3 concerten € 5. Adres: Mariakapel, Bredestraat 174, Nijmegen. Parkeren is gratis.