Live Wereldmuziek Café
- https://www.theaterdeomval.nl/voorstellingen/2530
- Theater de Omval
- Ouddiemerlaan 104
- Diemen
- Datum:
- zondag 6 april 2025
- concert
- Bijdrage van:
- jan.rijnierse__2464
Op zondag 6 april 2025 heeft het Laagland Ensemble een muzikale ontmoeting met Mexicaans ‘Trio Zorzal’ met César Puente – Jarana (5-snarige gitaar), bas en zang, Fátima Judit Hernandez Silva – viool en zang, en Omar Medina – guitar, jarana en requinto.
Zorzal speelt in deze samenstelling ‘Son Huasteco’ en ‘Son Jarocho’, Mexicaanse folkloremuziek uit de noord-oostelijke regio van Mexico, genaamd Huasteca en uit de regio van Veracruz aan de Golf van Mexico.
Het Laagland Ensemble speelt traditionele muziek. Vooral uit de zuidoosthoek van Europa: de Balkan en omstreken. Er wordt gespeeld op traditionele instrumenten: de tárogató - een Hongaars/Roemeens instrument met een bijzondere klank, ergens tussen klarinet, hobo, sax…. (Jan Rijnierse) en de accordeon – een orkest op zichzelf (op 13 oktober gespeeld door Jan Rademaker). www.tarogato.nl