Rottenberg& Vuijsje - UITVEROCHT

dinsdag 6 oktober 2026

Torpedo Theater   Amsterdam • Nederland

Rottenberg& Vuijsje - UITVEROCHT
dinsdag 6 oktober 2026
20:00
€ 14,00
DEZE VOORSTELLING IS UITVERKOCHT. U KUNT NOG RESERVEREN VOOR DE WACHTLIJST.
Een broer in Jeruzalem

Wim is de broer van Marja Vuijsje en als kind haar grote voorbeeld. Wim is twaalf jaar ouder en heeft als joods kind de oorlog overleefd, daarna volgde een verwarrende jeugd. In 1962 – hij was 19, zij 7 – vertrok hij voorgoed naar Israël. Jarenlang spraken ze elkaar zelden. Nu ze allebei op leeftijd zijn bellen ze vaak. Er is veel dat niet gezegd kan worden, over ‘de Palestijnse kwestie’ zijn ze het hartgrondig oneens, over zijn jonge jaren in Nederland en zijn leven in Israël blijft hij zwijgzaam. 'Ik kijk nooit terug' is zijn credo. Terwijl in Jeruzalem regelmatig het luchtalarm afgaat, bestaan hun telefoontjes grotendeels uit samen zingen. Via Elvis Presley, liedjes uit The Wizard of Oz en ‘Ave Maria’ opent zich soms toch een gesprek. Met
Een broer in Jeruzalem
neemt Vuijsje ons mee in haar rake en ontroerende bespiegelingen over familiebanden, oorlog, de wereld sinds ‘7 oktober’ en hoe je te verhouden tot een land waar je als min of meer Joodse Nederlander altijd mee geassocieerd wordt, of je dat nu wil of niet.
Marja Vuijsje schreef prachtige en succesvolle boeken over familie (Ons kamp), feminisme (Joke Smit, Oude dozen, De kleine De Beauvoir), vogels (Een eend op zolder) en Iran (Het rijbewijs van Nematollah en Volgend jaar in Teheran).
Sandra Rottenberg interviewt

Pieter Klop speelt piano
Live muziek van Oprecht Filein
(0)
KOOP/RESERVEER KAARTEN

Sinds 2001 wordt het Torpedo Theater (tot 2012 Parooltheater) geprogrammeerd met kleine toneelvoorstellingen, performances, talkshows, salon- en thema-avonden, boek- en filmpresentaties, muziekuitvoeringen enz. De akoestiek is uitzonderlijk goed.

Locatie:
  • Sint Pieterspoortsteeg 33
  • 1012HM  Amsterdam
  • Nederland

More about Torpedo Theater

feedback